Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Nowoczesny holownik dla pogotowia autobusowego MPK Kraków

14 01.2020
14.01.2020 00.16 Kraków Autobusy

Po 18 latach eksploatacji i przejechaniu prawie 1 000 000 kilometrów wysłużony pojazd techniczny Marki Star, który służył pracownikom pogotowia technicznego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji S.A. w Krakowie, został wycofany. Zastąpił go nowoczesny holownik MAN TGS. Samochód będzie wykorzystywany do napraw bieżących usterek autobusów kursujących na liniach miejskich i aglomeracyjnych oraz do holowania autobusów np. po kolizji. 
Do dyspozycji pracowników pogotowia autobusowego jest w nim m.in.: monitor z ekranem 10 cali umożliwiający stały podgląd z kamery tylnej, rejestrator jazdy przodem i tyłem, klimatyzacja, światła do jazdy dziennej w technologii LED. Część warsztatowa pojazdu jest złożona z zabudowy o konstrukcji ze stali nierdzewnej, izolowana termicznie z wymaganą liczbą wyjść awaryjnych. Tylna ściana zabudowy wyposażona jest w podest ruchomy o maksymalnym udźwigu 1500 kg. Do dyspozycji pracowników są w środku m.in. stół warsztatowy z blatem roboczym, imadłem i szufladami oraz szafka narzędziowa wraz z narzędziami.
Poza holownikiem MPK SA zakupiło także pojazd techniczny Iveco Daily. On także będzie służył pracownikom pogotowia autobusowego. Pojazd jest wyposażony w silnik spełniający najwyższą europejska normę Euro 6 oraz klimatyzację.

 

źródło, foto: MPK w Krakowie

Share