Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

PZPTP ma nowych członków

05 09.2019

Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. w Gdyni to dwa ważne podmioty, które w ostatnim czasie przystąpiły do Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego. Bardzo nas to cieszy, ponieważ są to duże, liczące się w środowisku, jednostki.

Fakt, iż chcą z nami współpracować i szukać wspólnych rozwiązań dla problemów nurtujących naszą branżę świadczy też o sile i znaczeniu naszej organizacji, która nabiera coraz większego znaczenia i staje się znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje jest największą firmą komunikacyjną na Pomorzu. Zatrudnia ponad 800 kierowców i motorniczych, dlatego szczególny nacisk kładzie na doskonalenie umiejętności zawodowych prowadzących pojazdy. Pracownicy biorą udział nie tylko w szkoleniach wewnętrznych, z zakresu obowiązujących przepisów i kultury obsługi pasażerów, ale także w kursach organizowanych w ramach funduszy unijnych (kursy językowe, Akademia Euro 2012). W 2011 roku spółka GAiT otrzymała tytuł Odpowiedzialny Pracodawca – lider HR 2011 przyznawany przez Dziennik Gazetę Prawną.

Bardzo interesujące jest też zestawienie taboru GAiT – spółka dysponuje ponad 200 niskopodłogowymi autobusami i ponad 100 zestawami tramwajowymi. To jedna z najbardziej przyjaznych pasażerom flot autobusowych w Polsce, w 100% niskopodłogowa i niemal w całości klimatyzowana. Udział pojazdów niskopodłogowych i z częścią niskopodłogową we flocie tramwajowej GAiT też jest imponujący i klika lat temu wynosił 88%.

Natomiast Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. w Gdyni świadczy usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego mieszkańców Gdyni i gmin ościennych. Spółka zatrudnia około 250 osób, dysponuje około 78 autobusami marki Mercedes, Neoplan i Solaris. Obok podstawowej działalności, jaką są przewozy pasażerskie, świadczy również usługi reklamy. Posiada specjalistyczny warsztat techniczno-naprawczy, wyposażony w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i naprawczy. Naprawy, remonty bieżące i gwarancyjne, wykonywane są na terenie Spółki. Przedsiębiorstwo posiada także autoryzację serwisową autobusów firmy Solaris Bus & Coach. Spółka obsługuje w tym zakresie rejon Polski Północnej w obrębie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego..

 

Share