Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Zamówienia publiczne w dobie epidemii

12 06.2020

Co można zmienić w zamówieniach publicznych z uwagi na pandemię COVID-19, a czego absolutnie zrobić nie można? Na te pytania będą się starali odpowiedzieć specjaliści Urzędu Zamówień Publicznych podczas telekonferencji zorganizowanej przez Urząd 17 czerwca br. o godz. 13.00. Już teraz internetowo można zadawać pytania, na które odpowiedzą fachowcy.

Wideokonferencja „Zamówienia publiczne w dobie epidemii – praktyczne wskazówki dot. prowadzenia postępowań” jest elementem cyklu „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” zainicjowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Rozwoju.

W trakcie konferencji, wybitni eksperci w zakresie zamówień publicznych opowiedzą o stosowaniu w praktyce udzielania zamówień publicznych zmian prawnych zaproponowanych w związku z panującą epidemią. Poniżej tematyka prezentacji:

Środa, 17 czerwca, od godz. 13:00:

  • Bogdan Artymowicz, Dyrektor Departamentu Prawnego UZP –  „Praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia postępowań o zamówienie publiczne podczas epidemii”;
  • Ewa Wiktorowska, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych, Członek Rady Zamówień Publicznych – „Wpływ skutków epidemii COVID-19 na przygotowanie i prowadzenie postępowań o udzielenie zamówień publicznych”;
  • mec. Jerzy Pieróg, Adwokat Kancelarii Prawnej PIERÓG & Partnerzy, Członek Rady Zamówień Publicznych – „Unieważnienie postępowania z uwagi na pandemię”;
  • prof. UMK, dr hab. Paweł Nowicki, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, Członek Rady Zamówień Publicznych – „COVID-19 jako okoliczność niemożliwa do przewidzenia w zamówieniach publicznych”.

Po prezentacjach planowana jest dyskusja oraz sesja pytań i odpowiedzi.

Na stronie https://www.parp.gov.pl/tarczaLink otwiera się w nowej karcie można przekazać pytanie związane z tematem konferencji. Na tej samej stronie dostępna będzie również transmisja z wydarzenia. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Share