Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Członkowie związku

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego liczy obecnie 20 członków.

Actia Polska

Actia Polska jest oddziałem producenta Actia Francja – światowego lidera w produkcji elektroniki pokładowej pojazdów kołowych i szynowych. Actia produkuje i dostarcza do producentów pojazdów nowoczesne miejsca pracy kierowcy Podium 2 oraz nowoczesne multipleksery oparte na najnowszej trzeciej generacji systemu multipleksowego. Produkuje elektroniczne systemy obsługi flot pojazdów, informacji pasażerskiej oraz wewnętrznego monitoringu pokładowego.

EIB S.A.

EIB S.A. jest brokerem ubezpieczeniowym. To polska firma z 24-letnim doświadczeniem. Świadczy usługi dla największych przedsiębiorstw publicznego transportu zbiorowego w kraju. Specjalizuje się we wdrażaniu dedykowanych programów ubezpieczenia i autorskich rozwiązań ograniczających szkodowość taboru. Doradza pracodawcom w zakresie ubezpieczeniowych benefitów pracowniczych - ubezpieczeń na życie i pakietów medycznych.

EvoBus Polska Sp. z o.o.

EvoBus jest największą europejską spółką córką koncernu Daimler AG. Jako reprezentant marek Mercedes-Benz, Setra, OMNIplus i BusStore jest wiodącym dystrybutorem pełnej gamy produktów, nie tylko na europejskim rynku autobusowym, lecz także na całym świecie. Stanowiąc część obszaru działalności Daimler Buses jest nie tylko największym producentem autobusów w Europie, lecz należy także do ścisłej światowej czołówki.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.

GAiT

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje jest największą firmą komunikacyjną na Pomorzu. Zatrudnia ponad 800 kierowców i motorniczych, dlatego szczególny nacisk kładzie na doskonalenie umiejętności zawodowych prowadzących pojazdy. Spółka dysponuje 268 niskopodłogowymi autobusami i 124 zestawami tramwajowymi. Rocznie robi ponad 19 mln wozokilometrów. To jedna z najbardziej przyjaznych pasażerom flot autobusowych w Polsce, w 100% niskopodłogowa.

In-Lab Sp. z o.o.

In-Lab Sp. z o.o. to dostawca zaawansowanych technologii dla transportu. Koncentruje się na rozwiązaniach proekologicznych dla komunikacji miejskiej, np. koncepcjach fotowoltaicznych, rozwiązaniach IT/IoT oraz prowadzi szereg programów badawczych, m.in. w zakresie autonomicznego przystanku autobusowego z zasilaniem solarno-wiatrowym i rozkładami jazdy w technologii e-ink. Rozwiązania In-Lab są obecnie eksploatowane w ponad 600 obiektach.

KPK sp. z o.o. w Białymstoku

Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Białymstoku prowadzi działalność w zakresie: usług komunikacyjnych w obrębie miasta, wykonywania wszelkiego rodzaju badań technicznych pojazdów, obsługi i napraw autobusów oraz samochodów ciężarowych, serwisu ogumienia samochodów osobowych i ciężarowych, wynajmu autobusów, ekspozycji reklam. Obecnie Spółka dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym i taborem autobusowym.

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu jest przedsiębiorstwem komunalnym użyteczności publicznej. Do jego zadań należy nie tylko transport miejski i podmiejski, ale także gospodarka odpadami, sprzedaż paliw, czy reklama. Od 2012 r. spółka co roku przynosi zyski.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź Spółka z o.o.

MPK Łódź Sp. z o.o. świadczy usługi przewozowe w komunikacji tramwajowej i autobusowej. W ramach działalności pomocniczej Spółka świadczy też usługi takie jak: remonty i naprawa tramwajów i autobusów, remonty, przeglądy, konserwacje i naprawy torów, sieci i podstacji, produkcja i regeneracja części do tramwajów i autobusów oraz elementów torowo-sieciowych, czy też usługi informatyczne i reklamowe. MPK Łódź ma też własną orkiestrę dętą.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

MPK Kraków S.A. realizuje usługę przewozową w autobusach i tramwajach na podstawie umowy na świadczenie usług komunikacji miejskiej podpisanej z Gminą Kraków. Dodatkowym zadaniem MPK S.A. jest zapewnienie odpowiedniej dystrybucji biletów. Aby ułatwić zakup biletu pasażerom, MPK S.A. uruchomiło system Krakowskiej Karty Miejskiej, dzięki któremu bilet można kupić w automatach stacjonarnych zlokalizowanych w różnych punktach miasta i w automatach mobilnych.

Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie

MZA Sp z o.o. w Warszawie są jednym z kilku podmiotów realizujących przewozy pasażerskie w stolicy. Codziennie na ulice stolicy wyjeżdża 1220 autobusów MZA, które obsługuje 3500 kierowców. Spółka zapewnia obsługę prawie 150 linii - zwykłych, przyśpieszonych, ekspresowych i nocnych. Rocznie korzysta z nich niemal pół miliarda pasażerów. Sto procent przewozów jest realizowanych nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami.

MPK Lublin sp. z o.o.

MPK Lublin sp. z o.o. - to największy przewoźnik na terenie Lublina. Dysponuje 110 trolejbusami i 217 autobusami. W ramach swojej działalności świadczy przewozy w zakresie komunikacji miejskiej zlecone przez Zarząd Transportu Miejskiego, sprzedaż biletów parkingowych, usługi szkoleniowe, usługi reklamowe, wynajem trolejbusu turystycznego "ZIUTEK", sprzedaż oleju napędowego, naprawy autobusów i samochodów ciężarowych, serwis ogumienia.

MPK Olsztyn Sp. z o.o.

MPK Olsztyn sp. z o.o. jest liderem rynku przewozów pasażerskich w stolicy Warmii i Mazur. Ma flotę nowoczesnych autobusów spełniających najsurowsze europejskie normy emisji spalin. Od 2015 r jest także wyłącznym operatorem tramwajowym w mieście. Obsługuje trzy linie łączące peryferyjne dzielnice i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z centrum miasta. MPK Olsztyn to jeden z największych pracodawców w mieście – zatrudnia pół tysiąca osób.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. w Gdyni

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. w Gdyni świadczy usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego mieszkańców Gdyni i gmin ościennych. Spółka zatrudnia około 250 osób, dysponuje około 78 autobusami marki Mercedes, Neoplan i Solaris. Obok podstawowej działalności, jaką są przewozy pasażerskie, świadczy również usługi reklamy. Posiada specjalistyczny warsztat techniczno-naprawczy, wyposażony w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i naprawczy.

Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o.

Ptak Warsaw Expo to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej. Posiada 6 nowoczesnych hal i ogromny parking. Położone 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego Lotniska Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy. Dzięki temu Ptak Warsaw Expo stwarza idealne warunki do biznesowych spotkań - organizacji imprez targowych, kongresów i konferencji, eventów promocyjnych, sportowych i koncertów.

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska S.A. (do 7.09.2018 r. Bank Zachodni WBK S.A.) jest drugim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, oferującym rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji.

Systemy Autobusowe Sp. z o.o.

Spółka Systemy Autobusowe Sp. z o. o. zajmuje się projektowaniem, produkcją, montażem oraz dystrybucją systemów automatycznej detekcji oraz gaszenia pożarów z układem autodiagnostycznym II generacji – system FiwaGuard. Montaż odbywa się na etapie produkcji w największych fabrykach autobusów - Solaris, Man, Volvo, Autosan, Ursus oraz w pojazdach używanych, o napędzie konwencjonalnym, jak i elektrycznym; w pojazdach flotowych oraz u odbiorców indywidualnych. Systemy Autobusowe są także dystrybutorem blokad alkoholowych szwedzkiego producenta AutoWatch.

Ursus Bus S.A.

Ursus Bus S.A. wchodzi w skład grupy kapitałowej POL-MOT Holding S.A.. Firma ze 100%-owym polskim kapitałem, została utworzona w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na nisko i zero-emisyjne środki transportu publicznego. Od początku swojej działalności Ursus Bus produkuje autobusy o napędzie elektrycznym, trolejbusy i niskoemisyjne autobusy z silnikami diesel EURO6.

VOITH Turbo Sp. z o.o.

Voith to światowa grupa technologiczna. Działa w sektorach energetycznym, naftowo-gazowym, maszyn papierniczych, surowców mineralnych oraz transportu i branży motoryzacyjnej. Działalność Voith podzielona jest na cztery piony grupy: Voith Hydro, Voith Paper, Voith Turbo oraz Voith Digital Solutions. Elementy napędu Voith znajdują zastosowanie na całym świecie, zarówno w zakładach przemysłowych, w pojazdach drogowych i szynowych, jak również na wodzie.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie jest gminną jednostką budżetową, do której zadań należą w szczególności: planowanie sieci komunikacyjnej i tworzenie rozkładów jazdy, organizacja przetargów na obsługę linii komunikacyjnych, kontrola i rozliczanie realizacji usług przewozowych. Na zlecenie ZTM usługi świadczy czterech przewoźników: MPK Lublin Sp. z o.o. posiadający 85% przewozów oraz trzech przewoźników prywatnych.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Zarząd Transportu Miejskiego od 1992 roku organizuje i nadzoruje komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej. We współpracy z samorządami zapewnia przejazdy na terenie metropolii liczącej ponad dwa miliony mieszkańców 33 podwarszawskich gmin oraz jednego powiatu. W dni powszednie do obsługi linii komunikacyjnych kierowanych jest ponad 1,6 tysiąca autobusów, 425 składów tramwajowych, 48 pociągów metra oraz 19 jednostek Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM).

Recenzje naszych członków