Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Bilet dla turysty w Łodzi

26 09.2018
26.09.2018 09.50 Łódź Organizacja przewozów

Turyści przyjeżdzający do Łodzi, od wtorku mogą korzystać z wprowadzonego przez miasto 3-dniowego biletu turystycznego. 

Bilet turystyczny z wizerunkiem zabytkowej Białej Fabryki Geyera, w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy), upoważnia gości hoteli do podróży komunikacją miejską przez trzy dni od jego skasowania. Sprzedaż będą prowadziły hotele oraz inne miejsca noclegowe w Łodzi. Do tej pory w ofercie miejskiego przewoźnika były dostępne m.in. bilety jednodniowe za 11 zł (5,5 zł ulgowe), weekendowe za 12 zł (6 zł ulgowe) lub pięciodniowe za 33 zł (16,5 zł ulgowe).

"Dziś mamy premierę biletu turystycznego, który zgodnie z uchwałą Rady Miasta trafił już do łódzkich hoteli. Zamówiono ich ok. tysiąca związku z festiwalem światła, który rozpocznie się w piątek. Na to wydarzenie do Łodzi na weekend przyjedzie wielu turystów i z pewnością wielu z nich będzie chciało z takiego biletu skorzystać" – powiedział przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak, który był pomysłodawcą inicjatywy.

Podobne bilety funkcjonują w wielu europejskich metropoliach, m.in. w partnerskim mieście Łodzi – Stuttgarcie. Hotele, które wprowadzą go do swojej oferty będą oznaczone specjalną naklejką informacyjną. 
 

źródło: serwis samorządowy PAP

Share