Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

MPK Łódź ma najlepszego kierowcę w Europie

07 10.2018
07.10.2018 01.09 Łódź Autobusy

Łódzcy kierowcy brali udział w pierwszych europejskich zawodach kierowców autobusów w Berlinie (Bus-EM Eropean Busdriver Championship). W zawodach wzięło udział 21 drużyn z 15 krajów.

Łódzkiej reprezentacji, czyli Marcie Kukulskiej i Sebastianowi Mlonce, udało się zająć drużynowo 3 miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Moskwa, a na pierwszym Stuttgart. W kategorii indywidualnej zwyciężył Sebastian Mlonka. Perfekcyjnie wykonał 8 zadań (m.in jazda autobusem piętrowym po wąskim tunelu, przejazd między przeszkodami, zaparkowanie autobusu tak by środek tylnych drzwi był na równi ze strzałką zamontowaną na krawężniku, slalom tyłem).

Podczas zawodów kierowcy najbardziej obawiali się konkurencji z przejazdem autobusem piętrowym między dwiema przeszkodami. Kierowca mógł wyznaczyć miejsce dla jednej z przeszkód, ale im bliżej stała ona autobusu, tym więcej punktów otrzymywał. Chociaż po Łodzi piętrusy nie jeżdżą, udało się wykonać to zadanie bez większego problemu.

- Myślę, że naszej dwójce udało się bardzo dobrze wykonać ten manewr - przyznał Sebastian Mlonka. - Ostatecznie najtrudniejszym zadaniem było cofanie po krętej trasie, bo można było stracić sporo punktów za strącenie pachołków.

Skład łódzkiej reprezentacji:

Sebastian Mlonka - kierowca z Zajezdni Nowe Sady od 6 lat, w 2017 r. został najlepszym kierowcą autobusu w Łodzi oraz w Polsce, prywatnie jest strażakiem w OSP Wiśniowa Góra

Marta Kukulska - kierowca z Zajezdni Nowe Sady od 4 lat, wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca w konkursach na najlepszego kierowcę organizowanych przez MPK- Łódź

Andrzej Ścibisz - kierowca z Zajezdni Limanowskiego, opiekun grupy w Berlinie.

Share