Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Nowe gazowce dla Warszawy

06 08.2020
06.08.2020 01.15 Warszawa Autobusy

MZA w Warszawie stawia na autobusy zasilane gazem. 4.08. br. spółka podpisała umowę na dostawę 70 takich autobusów. Będzie to 40 nowoczesnych i ekologicznych

Solarisów Urbino 12 CNG o długości 12 metrów i 30 Solarisów Urbino 18 CNG o długości 18 metrów. Na ulice stolicy wyjadą już w przyszłym roku.

Autobusy Solaris będą dostarczane do Warszawy od kwietnia przyszłego roku – czytamy na stronie internetowej MZA - Nowe autobusy będą miały bogate wyposażenie, zgodne ze standardami obowiązującymi w Warszawskim Transporcie Publicznym: klimatyzację całopojazdową, monitoring, instalację przeciwpożarową, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną, a także udogodnienia dla osób o ograniczonej sprawności w postaci wyznaczonych miejsc dla wózków, żółtych poręczy i barierek, informacji pismem Braille’a, dźwiękowych zapowiedzi przystanków. Dodatkowo pasażerowie będą mogli skorzystać z ładowarek USB do urządzeń mobilnych. Pojazdy będą wyposażone w blokady antyalkoholowe – informuje spółka.

Ale na tym nie koniec. Tego samego dnia MZA poinformowało, że firma Autosan złożyła jej najkorzystniejszą ofertę na dostawę 90 przegubowych autobusów gazowych na skroplony gaz ziemny. Od werdyktu komisji możliwe są jeszcze odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.

Nowe autobusy gazowe miałyby dojechać do Warszawy w 2022 roku. Byłyby to pierwsze w historii dostawy producenta z Sanoka dla Miejskich Zakładów Autobusowych – pisze MZA.

Wg danych spółki obecnie po warszawskich ulicach jeździ 145 autobusów gazowych, za dwa lata ma być ich w sumie już 305.

 

Fot.: MZA w Warszawie

 

Share