Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Warsztaty komunikacyjne dla dzieci w Warszawie

27 08.2019
27.08.2019 16.26 Warszawa Autobusy

Wakacje mają się ku końcowi zarządcy i organizatory komunikacji przygotowują się już do nowego sezonu. Rok szkolny to zwykle wzmożonej pracy – zmiany rozkładów, zagęszczenie kursów, wzrost sprzedaży biletów okresowych. W niektórych miastach to także pora przygotowań do nowych zadań edukacyjnych. Tak jest na przykład w Warszawie, gdzie tamtejszy Zarząd Transportu Miejskiego oraz Straż Miejska ogłaszają nabór dla klas 3-4 ze szkół podstawowych na Warsztaty Komunikacyjne w Miasteczku Ruchu Drogowego.

Warsztaty odbędą się w środę, 18 września 2019 roku, w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i promocji szeroko pojętej mobilności, bezpieczeństwa w podróży i odpowiednich postaw społecznych pasażerów.

Zajęcia dla jednej klasy trwają około 1,5 godziny i odbędą się w trzech blokach.

Najpierw pogadanka z pracownikami ZTM na temat komunikacji miejskiej, bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania w środkach komunikacji miejskiej, w sali multimedialnej z wykorzystaniem krótkich filmów edukacyjnych.

Potem zajęcia na rowerach na placu manewrowym ze strażnikami miejskimi na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a na koniec warsztaty przy i w elektrycznym autobusie na temat ekologicznych środków transportu publicznego.

Warsztaty potrwają od 9.00 do 15.00. Ich organizatorzy zaplanowali, że w tym czasie przyjmą 4 grupy.

Zgłoszenia klas można przesyłać na adres: ekozajecia@ztm.waw.pl  z dopiskiem: „Warsztaty komunikacyjne – miasteczko ruchu drogowego”.

 

Share