Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Ciepły guzik powraca

03 09.2020

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie informuje, że od czwartku wraca do zasady, że kierujący pojazdami otwierają drzwi na każdym przystanku. Podykotowane jest to względami epidemiologicznymi. W Małopolsce poziom zakażeń COVID-19 ciągle należy do jednych z najwyższych w kraju.

W związku z opublikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zasadami bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce informujemy, że od czwartku, 3 września prowadzący pojazdy znów będą otwierać drzwi na każdym przystanku - pisze na swojej stronie MPK SA w Krakowie - To oznacza, że pasażerowie nie będą już musieli dotykać przycisków, aby wsiąść lub wysiąść z tramwaju czy autobusu. Dotyczy to również przystanków na żądanie, na których prowadzący będą się zatrzymywać bez oczekiwania na sygnał ze strony pasażera.

Jednocześnie MPK przypomina, że we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie mają obowiązek zasłania ust i nosa. Przypomina o tym specjalny komunikat głosowy emitowany w tramwajach i autobusach.

W każdym autobusie i tramwaju nadal będzie obowiązywać wydzielona strefa w rejonie kabiny prowadzącego oraz brak możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami.

Podobnie jak w innych miastach, każdego dnia w pojazdach MPK SA dezynfekowane są wszystkie elementy, których dotykają pasażerowie, takie jak: przyciski, uchwyty, poręcze, automaty biletowe oraz kasowniki.

Źródło, foto.: MPK SA w Krakowie

Share