Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Darmowa komunikacja dla zakochanych w Walentynki

13 02.2019
13.02.2019 12.35 Kraków Tramwaj

MPK Łódź i MPK w Krakowie stawiają na zakochanych. W Walentynki w obu tych miastach na tory wyjadą specjalne walentynkowe tramwaje.

W Krakowie będzie go można łatwo rozpoznać, bo zostanie ozdobiony czerwonymi balonikami ułożonymi w kształcie serca. Nastrojowe piosenki dla zakochanych zagrają i zaśpiewają w nim aktorzy Teatru Ludowego. Nie zabraknie także drobnych upominków, które otrzymają zakochani pasażerowie.

Tramwaj zacznie kursować o 15.00 (o tej godzinie zaplanowano wyjazd z zajezdni tramwajowej Podgórze) i pojedzie ul. Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską i św. Gertrudy do centrum miasta. Do ok. 17.00 tramwaj będzie kursował wokół I Obwodnicy, a następnie pojedzie do Nowej Huty do Wzgórz Krzesławickich (trasa przejazdu to: ul. Starowiślna, Grzegórzecka, al. Pokoju, ul. Bieńczycka, Kocmyrzowska).

Po powrocie z Nowej Huty tramwaj znów będzie kursował wokół I Obwodnicy aż do 19.00. Wagon dla zakochanych będzie się zatrzymywał na każdym przystanku.

Natomiast po Łodzi będą kursowały aż trzy walentynkowe tramwaje. Dzięki współpracy z Portem Łódź oraz IKEA każda zakochana para, która potwierdzi swoją miłość całusem w walentynkowym tramwaju, otrzyma voucher do IKEA Cafe. Do rozdania jest 350 kuponów na dwie kawy i dwa ciastka, które będą ważne do końca lutego.

Walentynkowe tramwaje po Łodzi będą kursowały w godz. 18 -21. Każdy z nich będzie kończył bieg na pętli IKEA. We wszystkich będzie można posłuchać romantycznej muzyki. Co ważne, w tramwaju imprezowym kursującym na linii W1 o klimat dla zakochanych zadba DJ, a w tramwaju 5N muzycy z Orkiestry Dętęj MPK - Łódź.

Przejazd walentynkowymi tramwajami w obydwu miastach jest bezpłatny.

Share