Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Dezynfekcja - jak to robią poszczególne miasta

24 03.2020

Dezynfekcja stała się codzienną czynnością w naszej rzeczywistości. Jak miasta radzą sobie z tym obowiązkiem?

Lublin

Przystanki komunikacji miejskiej dezynfekuje MPK Lublin. Dziś grupa przystankowa lubelskiego MPK dezynfekowała przystanki w ścisłym centrum miasta, m.in. na Al. Racławickich, Krakowskim Przedmieściu, ul. Lipowej, Królewskiej, Lubartowskiej, Wodopojnej i Tysiąclecia. Do wieczora zdezynfekowane zostaną także przystanki na ul. Podzamcze, Unickiej, Ruskiej i Chodźki – czytamy w komunikacie MPK - W kolejnych dniach specjalna grupa przystankowa będzie dezynfekować przystanki w bardziej odległych rejonach miasta.

Gdańsk

Pojazdy GAiT sprzątane są codziennie po zjeździe do zajezdni – czytamy na stronie internetowej spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje - Sprzątane i myte jest wówczas wnętrze pojazdu, w tym podłoga oraz elementy wyposażania pojazdu. Co ważne, standardem jest nie tylko ich czyszczenie, mycie, ale także ich codzienna dezynfekcja. Kładziemy szczególny nacisk na dezynfekcję elementów i powierzchni dotykanych przez pasażerów, w tym uchwytów, poręczy i przycisków.

Gdynia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Gdyni dezynfekuje nie tylko pojazdy, ale i pomieszczenia biurowe, czy dyspozytornie. Robi to specjalistyczna firma metodą zamławiania. Zarówno autobusy jak i pomieszczenia zostały zdezynfekowane specjalistycznym środkiem, którego działanie ogranicza możliwość „przeżycia” wirusa w przypadku styku z zabezpieczoną powierzchnią - informuje PKA na swoje stronie internetowej. Ponadto, codziennie, na bieżąco, prowadzi się dezynfekcję poręczy, kasowników, uchwytów i przycisków pojazdów, które po wykonanym kursie zjeżdżają z linii.

Kraków

Pracownicy MPO Kraków oczyszczają miejską przestrzeń przy pomocy płynu dezynfekującego – informuje MPK w Krakowie - Skupiają się przede wszystkim na najważniejszych punktach w mieście – chodnikach i placach przejściach dla pieszych, przystankach autobusowych i tramwajowych – miejscach,  w których zazwyczaj jest więcej osób. Dezynfekowane również są kosze uliczne, różnego rodzaju poręcze i ławki. Płyn dezynfekujący jest bezpieczny dla mieszkańców oraz zwierząt. Akcja dezynfekowania będzie trwała cały czas, aż do odwołania. MPO Kraków ma zapas skoncentrowanego płynu dezynfekującego, a kolejne dostawy są już zamówione.

Katowice

PKM Katowice nie ma w swym zarządzie przystanków autobusowych, więc dba tylko o pojazdy. Do rutynowych zajęć przy sprzątaniu pojazdów zjeżdżających do bazy, prócz mycia i sprzątania, dołączyła więc dezynfekcja autobusów. Podobnie jak w innych miastach wykonuje to specjalistyczna firma. Prócz zwykłego mycia odkarzeniu podlegają zwłaszcza wszystkie uchwyty, kasowniki, przyciski, siedzenia.

fot: MPK Lublin

Share