Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Eafip – inicjatywa Komisji Europejskiej w zakresie zamówień publicznych na innowacje Eafip (ang. European Assistance for Innovation Procurement)

06 05.2019

Inicjatywa Komisji Europejskiej w zakresie zamówień publicznych na innowacje – oferuje zamawiającym z państw członkowskich UE bezpłatne wsparcie we wdrażaniu zamówień przedkomercyjnych (PCP) i zamówień publicznych na innowacyjne rozwiązania (PPI) – informuje w najnowszym biuletynie Urząd Zamówień Publicznych.

Komisja Europejska zaprasza do ubiegania się o bezpłatne wsparcie w realizacji bieżących, lub przyszłych zamówień publicznych na innowacje w zakresie rozwiązań ICT w różnych sektorach – także z dziedziny transportu publicznego, oraz m.in.: budownictwa, energii, środowiska, wody, porządku publicznego i bezpieczeństwa. Zainteresowani zamawiający (lokalni, regionalni, centralni, sektorowi) mogą składać swoje wnioski, wypełniając kwestionariusz pod adresem: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EAFIP2019.

W bieżącym roku co najmniej 3 nowe zamówienia publiczne na innowacje w obszarze ICT zostaną wybrane i objęte wskazanym wsparciem technicznym i prawnym, które będzie świadczone lokalnie. Priorytetowo traktowane będą zamówienia na innowacje w zakresie rozwiązań ICT o dużym wpływie, w obszarach takich jak blockchain, sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo.

W ramach EAFIP można również ubiegać się o wsparcie zamówień publicznych na innowacje, w tym zamówień przedkomercyjnych, realizowanych w ramach krajowych strategii cyfrowych/ ICT. W okresie 2019-2020 na stronie www.eafip.eu regularnie będą się pojawiać kolejne zaproszenia do ubiegania się o wskazane wsparcie.

Share