Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

ETZT w Lublinie i Warszawie edukacyjnie

06 09.2019
06.09.2019 11.02 Lublin Trolejbus

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zbliża się wielkimi krokami. W miastach trwają już przygotowania do tych wydarzeń. W Warszawie i Lublinie będą to między innymi lekcje dla dzieci w autobusie i trolejbusie.

W Lublinie 17 września br. pojazd na szelkach będzie oczekiwać na zainteresowane grupy w pobliżu Miasteczka Ruchu Drogowego  MOSiR "Bystrzyca"  o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. 

Podczas prelekcji uczniowie szkół podstawowych poznają zasady bezpiecznego korzystania  z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem  i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Dodatkowo policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przeprowadzą zajęcia teoretyczne  i praktyczne w zakresie edukacji rowerowej, głównie bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymają drobne upominki, a czas umilać będzie Koziutek – maskotka lubelskiego MPK.

Akcja „Bezpieczny Pasażer” to wspólny projekt ZTM w Lublinie, MPK Lublin Sp. z o.o., Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz MOSiR "Bystrzyca". Na zajęcia trzeba się zapisać.

Natomiast dzień później podobne zajęcia odbędą się w Warszawie. Tam zajęcia dla jednej klasy trwają około 1,5 godziny i odbędą się w trzech blokach. Najpierw pogadanka z pracownikami ZTM na temat komunikacji miejskiej, bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania w środkach komunikacji miejskiej, w sali multimedialnej z wykorzystaniem krótkich filmów edukacyjnych. Potem zajęcia na rowerach na placu manewrowym ze strażnikami miejskimi na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a na koniec warsztaty przy i w elektrycznym autobusie na temat ekologicznych środków transportu publicznego. Ilość miejsc również ograniczona.

Share