Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Komunikacja przyszłości - w Lublinie

13 06.2018
13.06.2018 00.40 Lublin Autobusy

Prezentacja pojazdów komunikacji miejskiej, w tym najnowszego elektryczno-wodorowego autobusu Ursus, warsztaty i zabawy dla dzieci, punkt poboru krwi oraz lekcje edukacyjne i konkursy z nagrodami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie dla pasażerów lubelskiej komunikacji miejskiej i mieszkańców Lublina przygotowało MPK-Lublin. Piknik pod hasłem: „Komunikacja przyszłości” rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 17 czerwca br. na Placu Zamkowym, o godz. 11.00.

Tego dnia Plac Zamkowy zamieni się w mini-zajezdnię, stanie się też centrum rozrywki i zabawy dla dzieci. Będą zajęcia z robotyki, eko-warsztaty i warsztaty z eksperymentami. Stanie też stoisko cyrkowe, gdzie każdy będzie mógł nauczyć się żonglerki piłkami i wykonać magiczne sztuczki.

Dodatkowo będzie można zrobić coś dla drugiego – na Placu Zamkowym stanie mobilny punkt poboru krwi, gdzie będzie można honorowo oddać krew, a osoby, które włączą się w akcję, będą mogły otrzymać 30-dniowe okresowe bilety komunikacji miejskiej.

Podczas pikniku będzie można zobaczyć m.in. najnowszy pojazd spółki Ursus – autobus elektryczny z ogniwami wodorowymi Ursus City Smile. Pojazd ma 12 m długości i jest w stanie pomieścić 75 pasażerów, ma 28 miejsc siedzących i 47 stojących. Autobus zasilany wodorem łączy w sobie zalety pojazdów z silnikiem diesla i elektrycznych. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla transportu miejskiego. Para wydajnych modułów z ogniwami paliwowymi zużywa wodór z umieszczonych na dachu zbiorników, aby w pełni automatycznie ładować baterie trakcyjne. Rezultatem takiego rozwiązania jest aż 450-kilometrowy zasięg autobusu bez dodatkowego ładowania i tankowania wodoru, które zwykle które trwa jedynie ok. 10 minut. 

Honorowy Patronat nad Piknikiem objął Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk, zaś organizatorami są MPK Lublin i ZTM Lublin.

 

Share