Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Obchody jubileuszowe w Łodzi na finiszu

03 12.2018
03.12.2018 16.23 Łódź Organizacja przewozów

W Łodzi trwają obchody 120.lecia komunikacji miejskiej, 70.lecia komunikacji autobusowej i 25.lecia powstania MPK Łódź sp. z o.o. W różnych formach te rocznice są świętowane już od początku roku. Kulminacyjnym punktem będzie grudniowa uroczystość w Teatrze Wielkim.

Zorganizowaliśmy bardzo dużo dni otwartych naszych zajezdni, rajdów samochodowych i rowerowych czy imprez dla dzieci – mówi Agnieszka Magnuszewska, rzeczniczka MPK Łódź - Do tej pory wzięło w nich udział 3470 osób, a przed nami jeszcze specjalne kursy Mikołajkowych Tramwajów w dniu 6 grudnia oraz parada tramwajów z okazji 120.lecia komunikacji miejskiej, która przejedzie przez Łódź 16 grudnia.

Teraz w łódzkim MPK szykują się na Galę z okazji 120.lecia Komunikacji Miejskiej. Odbędzie się ona 6 grudnia w Teatrze Wielkim w Łodzi. Spodziewany się na niej około  1000 gości – mówi Magnuszewska. Galę uświetni występ Orkiestry Dętej MPK – Łódź razem z zespołem The Bootels.  Muzycy nagrali już razem płytę, która trafi do wszystkich naszych pracowników.  Ilość osób biorących udział w gali jest ograniczona, a chcieliśmy by łodzianie wspólnie z nami świętowali 120.lecie – mówią w MPK - dlatego również 6 grudnia po Łodzi będą kursowały Mikołajkowe Tramwaje. Jeden z nich należy do MPK – Łódź, a drugi do Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Oba będą kursowały po centrum miasta w godz. 15.30 -19. W tramwajach zorganizowane zostaną liczne konkursy, w których pasażerowie będą mogli wygrać gadżety związane jubileuszem, w tym również wspomniane płyty.

Obchody 120.lecia Komunikacji Miejskiej w Łodzi zakończy parada tramwajów w dniu 16 grudnia. Weźmie w niej udział aż 15 tramwajów, w tym również zabytki należące do MPK – Łódź i do Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Parada zakończy się w Zajezdni Chocianowice, najstarszej zajezdni miasta, gdzie wystąpi Orkiestra Dęta MPK – Łódź. Dla wszystkich pasażerów tramwajów, biorących udział w paradzie, przygotowano w zajezdni ciepły poczęstunek.  

 

Share