Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Remontowe lato w Łodzi

13 06.2019
13.06.2019 12.27 Łódź Tramwaj

Łódź przygotowuje się do wakacyjnych remontów torów. Od poniedziałku rozpoczną się prace na al. Włókniarzy między ul. Legionów a ul. Struga. To odcinek około 1100 m. Torowisko z końca lat 70.tych jest w bardzo złym stanie. Ostatni raz było remontowane 30 lat temu. Prace potrwają do końca wakacji.

- Wymienimy całą infrastrukturę torową, począwszy od podbudowy poprzez podkłady po szyny. Do tych prac zużyjemy 4,5 km szyn tramwajowych, około 3 300 podkładów i około 4 000 ton kruszywa - wylicza Wojciech Rataj, mistrz z Zakładu Torów i Sieci. - Praca prawdopodobnie będzie się odbywała na dwie zmiany żeby przyspieszyć remont, czyli zaczynając o godz. 6, będziemy kończyli pracę w granicach godz. 21.

Podczas remontu będą wymienione słupy trakcyjne, a perony przystankowe będą przebudowane - zostaną przedłużone, podniesione i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma to umożliwić kursowanie niskopodłogowych tramwajów do dzielnicy Teofilów.

Remontowany odcinek torowiska zostanie wyłączony z ruchu, co oznacza zmiany tras tramwajów linii 8 i 16 oraz dalsze zmiany w kursowaniu innych linii.

Prace mają zostać zakończone do końca wakacji, tak by od września tramwaje wróciły już na swoje nowe tory.

Koszt prac to ok. 5 mln zł. W latach poprzednich podobne remonty przeszły torowiska na ulicach: Gdańskiej, Kopernika, Narutowicza i Aleksandrowskiej.

 

Źródło: MPK Łódź Sp. z o.o. i Urząd Miasta Łodzi

 

Share