Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Także Lublin stawia na elektromobilność

25 04.2018
25.04.2018 18.49 Lublin Autobusy

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie ogłosił dziś przetarg nieograniczony na zakup i dostawę  20 autobusów elektrycznych pod nazwą „ zakup i dostawa autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania wolnego na zajezdni oraz ładowania szybkiego na przystankach końcowych”.

Jak czytamy w informacji prasowej Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie „będą to pojazdy fabrycznie nowe tj. wyprodukowane nie później niż 12 miesięcy przed dostawą, nieeksploatowane, niskopodłogowe autobusy elektryczne 12 metrowe, takie same, tej samej marki, wyposażone w kompletacji zgodnej ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą i gotówką, bramki do liczenia pasażerów oraz trzy podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych”.

Wszystkie mają posiadać baterie litowo-jonowe o pojemności większej równej 96 kWh, zabierać przynajmniej 70 pasażerów, ładować się za pomocą złącza pantografowego na przystankach końcowych w trakcie świadczenia usług przewozowych, wielokrotnie w ciągu dnia za pomocą ładowarek dużej mocy nie mniejszej niż 450 kW zlokalizowanych na nowo budowanej pętli, która powstaje przy ul. Choiny. 

Zakup i dostawa autobusów elektrycznych odbywa się w ramach projektu unijnego pn. „Niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części LOF wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Autobusy dedykowane są do linii komunikacyjnych nr 13, 23 i 29. Odbiór autobusów elektrycznych spodziewany jest w 2019 r.

W części wschodniej Polski jest to w chwili obecnej największy zakup pojazdów niskoemisyjnych wraz z infrastrukturą, co przyczyni się do wzrostu elektromobilności w Lublinie. Dostawy autobusów elektrycznych oraz trolejbusów stawiają Lublin w pierwszym rzędzie miast, będących liderami elektromobilności – przekonuje ZTM. 

 

 

Share