Skontaktuj się z nami 22 568 76 00

Trzymaj się! w Olsztynie

28 11.2019
28.11.2019 09.45 Olsztyn Organizacja przewozów

W pojazdach MPK Olsztyn pojawiły się od niedawna komunikaty głosowe i plakaty przypominające o tym, żeby… się trzymać.

„Trzymaj się!” to hasło kampanii na rzecz bezpieczeństwa.

"W czasie podróży należy trzymać się poręczy i uchwytów, a jeśli są wolne miejsca, to najlepiej usiąść" – przypomina regulaminowe zasady przejazdu MPK także na swojej stronie internetowej.

Tylko w 2019 roku odnotowano ponad 80 upadków pasażerów podczas jazdy autobusem bądź tramwajem. Według policyjnych danych, w 2017 roku doszło do jedenastu wypadków z udziałem osób korzystających z komunikacji miejskiej, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. W 2018 roku policjanci odnotowali czternaście wypadków, w których pięć osób odniosło poważne obrażenia. Natomiast od początku 2019 roku miało miejsce czternaście wypadków z udziałem autobusów i tramwajów, w wyniku których trzydzieści osób zostało lekko rannych, dwie osoby odniosły ciężkie obrażenia, a jedna poniosła śmierć - czytamy na stronie olsztyńskiego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.

Kampania prowadzona jest wspólnie z Komendą Miejską Policji w Olsztynie, Urzędem Miasta, Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu oraz jednym z prywatnych przewoźników.

 

Foto: www.mpkolsztyn,pl

Share